Спрощена система експорту для українських виробників органічної продукції

Новости | | 8 февраля 2012 в 08:54

З 01.07.2012 сертифікаційні органи, включені в список Європейської Комісії, зможуть запропонувати своїм клієнтам нову, спрощену, систему експорту органічної продукції в країни ЄС.
Експорт органічних продуктів06.12.2011 Європейська Комісія опублікувала офіційний документ, що містить перелік контролюючих органів, які здійснюють свою діяльність поза межами ЄС. Згідно з новою схемою, продукція, сертифікована контролюючим органом з даного переліку, може експортуватися в країни Європи без отримання імпортного дозволу.
Така процедура сприяє в значній мірі експортній діяльності виробників органічної продукції. Більше того, її ціль також полягає у підвищенні рівня довіри до якості органічних продуктів з боку споживачів.
Варто звернути увагу на те, що з 16 сертифікаційних органів, які працюють в Україні, лише 2 були офіційно визнані Європейським Союзом: Органік Стандарт, Україна та ЕТКО, Туреччина. Це означає, що відтепер виробники, сертифіковані цими компаніями, не лише можуть гарантувати, що їхня продукція відповідає вимогам Стандарту з органічного виробництва та переробки для третіх країн, рівнозначному стандарту Європейського Союзу (Постанова Ради (ЄС) 834/2007 та Постанова Комісії (ЄС) 889/2008).та отримають вільний доступ на зовнішній ринок, а й отримають преференції відповідно до спрощеної процедури експорту.
Для забезпечення прозорості всього процесу та підвищення довіри споживачів, з моменту вступу в силу даної схеми роботи діяльність сертифікаційних органів, що включені в перелік, буде знаходитись під пильним наглядом Європейської Комісії.
Згідно з опублікованим списком, Органік Стандарт отримав новий реєстраційний номер UA-BIO-108, який відтепер буде наноситись на маркування продукції.

Метки: ,

Добавить комментарий

Перед отправкой формы:
Human test by Not Captcha

Подписаться на комментарии к этой статье

Зарегистрироваться | Авторизоваться