Закон України про Органічне виробництво — УХВАЛЕНО сьогодні

Новости | | 21 апреля 2011 в 15:47

21 квітня 2011 року депутатами Верховної Ради України було ухвалено Закон України про Органічне виробництво у другому читанні.
Голосували: ЗА — 286, ПРОТИ — 0, УТРИМАЛИСЯ — 1.

органічне виробництвоСьогодні на сесії Верховної Ради України Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Г.Калетнік представив законопроект «Про органічне виробництво».

Текст законопроекту і деталі голосування подано на офіційному веб-сайті Верховної Ради України

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=38338

Коментарі:

Беате Хубер (Начальник міжнародного відділу, Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія)):

1) Чи усі країни Європи мають законодавство щодо органічного виробництва?
— У Європі законодавство щодо органічного виробництва є в усіх країнах, окрім наступних країн: Росія, Білорусія, Боснія і Герцеговина.
Нюанс – у таких мініатюрних країнах як Ватикан, Ліхтенштейн… закону про органічне також немає, оскільки там юридична ситуація зовсім інша.

2) Які країни колищнього Радянського Союзу вже мають органічне законодавство?
— Щодо наявності законодавства про органічне виробництва у країнах бувшого Радянського Союзу (впевненість тут не на 100%, оскільки є певний ризик щодо недостовірності джерела інформації з деяких країн):
Росія — Ні, можливо, в розробці
Україна — Є, прийнято 21/04/2011, Закон набирає чинності з 1 січня 2012 року.
Білорусія — Ні
Естонія – Є, Постанова Ради ЄС
Латвія – Є, Постанова Ради ЄС
Литва – Є, Постанова Ради ЄС
Грузія — Є
Вірменія – Ні, у процесі розробки проекту
Азербайджан – Є , але ймовірно ще не повністю впроваджений
Киргизстан — Ні
Туркменістан — Ні
Узбекистан — Ні
Казахстан — Ні
Молдавія — Є
Таджикистан — Ні

Наталія Прокопчук, координатор проекту
Швейцарсько-український проект «Сертифікація в органічному сільському господарстві та розвиток органічного ринку в Україні»
Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL)

«Я дуже сподіваюсь, що прийняття Закону України про органічне виробництво принесе вигоду виробникам і споживачам органічної продукції в Україні.
Цей Закон лише розпочне формування нормативно-правової бази з органічного виробництва в Україні. Після прийняття Закону будуть розроблятися технічні регламенти і підзаконні акти, що будуть виписувати усі технічні моменти щодо впровадження в дію закону, становлення та роботи виробництва і переробки, державного контролю, консультаційних та сертифікаційних агенцій.
По-перше, позитив від прийняття Закону – розпочато регулювання сектору органічного виробництва в України. Буде відома і прописана позиція держави щодо розвитку і підтримки органічного руху. Виробники органічної продукції будуть захищені Законом у веденні ними господарської діяльності, практикуючи принципи органічного сільського господарства. Більше виробників будуть зацікавлені виробляти органічну продукцію, що, безумовно, розширить асортимент, покращить якість та збільшить кількість органічної продукції, і сформує справедливу ціну на неї. Нарешті в Україні буде офіційна статистика щодо підприємств, що займаються органічним виробництвом, а також площ і переліку органічної продукції в Україні.
Основний плюс для споживача – мати вибір: купувати якісні органічні чи традиційні продукти!
Для того, щоб закон правильно запрацював, потрібно ще багато зробити в законодавчій сфері, а також у господарській діяльності, переробці, збуті, науці, навчанні, яких торкається органічне виробництво. »

 1. Вікторія:

  Закон відхилено (08.09.2011)

  http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=38338

  Не довго тішилися)

  • Николай:

   Похоже, закон был недоработанный и не соответствовал Конституции Украины. Жаль, что отклонили.

  • Николай:

   И вы думали веселье закончится? =)
   Вот еще почитал немного, комментирую:

   Президент України пропонує відхилити Закон України «Про органічне виробництво», прийнятий Верховною Радою України 21 квітня 2011 року, як такий, «що не забезпечує системного вирішення всього комплексу питань у сфері органічного виробництва, не відповідає Конституції України, Законам України «Про Кабінет Міністрів України», «Про підтвердження відповідності», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», Декрету Кабінету Міністрів України від 10 травня 1993 року № 46-93 «Про стандартизацію та сертифікацію».

Добавить комментарий

Перед отправкой формы:
Human test by Not Captcha

Подписаться на комментарии к этой статье

Зарегистрироваться | Авторизоваться