Курси пермакультурного дизайну

Новости | | 20 октября 2010 в 08:47

Шановні фермери, дизайнери, садівники та городники! Повний курс пермакультурного дизайну вперше проводитиметься в Україні!

18 — 31 липня 2011, Навчально-практичний центр природного землеробства, хутір Лубське, Київська обл, Макарівський р-н)

Пермакультура (або працюй не важче, а розумніше) – культура сталого розвитку і співіснування з живою природою, що працює в гармонії з природними процесами з мінімальними витратами праці і без шкоди для навколишнього середовища. Найбільшого застосування принцип пермакультури набув в органічному землеробстві – вирощуванні здорової їжї без хімікатів і шкоди для природи та суспільства – яке є надзвичайно перспективною галуззю в Україні та в світі. Проте пермакультура знайшла застосування також і в сферах освіти, управління та розвитку громад, підтримання тілесного та духовного здоров?я, економіки та фінансів, будівництва таенергоефективності.

Протягом курсу окрім власне навчання пермакультурі (теорії та практики) будуть проводитись презентації інших напрямків оргранічного землеробства та організацій, що впроваджують культуру сталого розвитку на Україні. Заплановано візит на органічну ферму.

Важливим завданням наших курсів є дати можливість отримувати високоякісну та сучасну інформацію міжнародного рівня для різних верств населення. Тому ми виділяємо рівну кількість місць для кожної з трьох груп: 1 – городяни, 2 – селяни, 3 – підприємці, фермери, держслужбовці. Також ми намагатимемося за спонсорської підтримки забеспечити кілька безкоштовних навчальних місць для селян, оскільки пермакультура є найбільш ефективною у дрібних господарствах і сільських громадах, в той час як середній селянин має меньше фінансових ресурсів для навчання. Тож наша мета зробити курси широкодоступними та інформативними. По завершенні курсу слухачі отрімують офіційний сертифікат що має міжнародне визнання і дає право використовувати термін «пермакультура» в рекламних та коммерційних цілях. Також курс дозволить сформувати першу генерацію вітчизняних вчителів пермакультури і започаткує школу пермакультури в Україні.

Навчатиме Джордж Соболь, Великобритнанія, що має двадцятирічний досвід проведення подібних курсів (зокрема в Білорусії, Молдові, Чехії, Словаччині). Курс проводитиметься англійською мовою з перекладом на українську чи російську. Проживання на місці проведення курсів у власній палатці, є можливість приїздити з Києва або винаймити житло поблизу місця проведення курсів. Вартість курсів орієнтовно складає 200 євро, можлива обмежена кількість безкоштовних місць.

Для реєстрації натисніть тут. Кінцевий термін реєстрації — 31 грудня 2010. Про результати прийому буде повідомлено незабаром після Нового року.

Сподіваємось на вашу активну участь!

До зустрічі!

Павло Арданов, Оксана Інте, організаційний комітет.

Метки: ,
  1. Елена:

    Здравствуйте. Хотелось бы узнать о пермакультуре более подробно, так сказать из первых уст. Можно ли это сделать на страницах журнала?

Добавить комментарий

Перед отправкой формы:
Human test by Not Captcha

Подписаться на комментарии к этой статье

Зарегистрироваться | Авторизоваться